Reyansh Bharadwaj of Grade VIII B secured First position in War of Words organised by Birla Open Minds International School Kollur-Rhetoric Rhapsody the Interschool Literary Carnival on 24th July 2024.
Aparajith S of Grade IX C Secured 2nd position in Digital Art Competition organised by Birla Open Minds International School Kollur-Rhetoric Rhapsody the Interschool Literary Carnival on 24th July 2024.
Akula Pranavi of Grade VI B won gold medal in Taekwondo at District Level. Conducted by: Supreme Taekwondo Association of Hyderabad
A Pranavi of Grade VI B clinched the bronze medal in the state-level taekwondo tournament.
The Little Champs Roller Skating Championship 2024 winners
Vishalini won the Women Innovator Awards 2024
ACHIEVEMENTS 2023-24
Gopesh Mantri of Grade 6A won 1st Runner up in SIP ABACUS Prodigy 2023-20th National SIP Abacus held in Hyderabad on 26th November 2023.
LINGUA FIESTA – DPS Nacharam
Lavith Karthikeyan K – IC
Second place (Telugu Storytelling)
LINGUA FIESTA – DPS Nacharam
Anay Beniwal – IA
Second place (Hindi Storytelling)
RENEWABLE SUSTAINABLE GREEN CITY Abhinav V. S – VII E Reyansh Bhardwaj – VII E Shriyans Raj – VII E First Place in Category – A “Causa Scientia”
Nivaan of 4E stood runner up 2 in Ucmas State level Abacus competition.
Hearty Congratulations to Dhruva ..Wishing you all the success.Indian Contingent at World Youth Chess Championship in Montesilvano, Italy. Dhruva of Grade IX is part of the Contingent.
DSE Attapur is happy to share the results of MELANGE – Inter School Competition conducted by Meridian School- Banjara Hills DSE Attapur Won – Both Trophies School for Maximum Participation & Overall Trophy
Regalia – Fashion Parade
Amaira Erum – PP 2 A – 1st Position
Spice Trail–Craft with Spices
REYANSH SINGH THAKUR – II C – 1st Position
Fusion Fantasia – Fusion Dance (Group) – 3rd Position
DHANYA VASHISHTH – II D IRA SHRESTHA – II B
AYUSHI INANI – II C
ANAY ATTAL – II C
JIVANSH REDDY – II A
DIKSANTH KADIYALA – II A
Octave – Group Singing – 1st Position
Naga Venkata Vasavi Thanya Medha – IV E
Anvi Barnwal – III B
Anika Parikshit More – V C
Nida Fatima – V C
Zoya Fatima Khan – V C
Snikitha Choudhury – V D
Amazing Acrylic – Canvas Painting
NEEHARIKA P V – VIII A – 1st Position
Roaring Recitation – Poetry (English)
ADAA AQTHER – VIII A – 1st Position
Vagmitha (Bhashan) – Elocution (Hindi)
REYANSH BHARDWAJ – VII E – 3rd Position
RANG BHOOMI – STREET PLAY (HINDI)- 2ND POSITION
RAJESHWARI SHARMA – IX A
JHALAK GOYAL – IX A
SYED ZAKIR HUSSAIN – IX D
AYUSH RATHI – IX E
YOJIT GARG – IX E
SANCHI AGARWAL – IX E
VIDUSHI SARDA – IX B
SHRAVANI DESHPANDE- IX D
SNEHO CHAKRABORTY – IX D
SUJAY HATHWAR – IX D
GEYALAAPANA – GROUP SINGING (TELUGU) – 1ST POSITION
T . SARANYA – X D
CH.SRI KRISHNA KRUTHI – X E
C.RITIKA – X D
A MEDHINI REDDY – X A
FOLK FIESTA – FOLK DANCE – 2ND POSITION
SAMEEKSHA AGARWAL – X E
KANDURI MUKUNDA SAI SRIYA REDDY – X D
T. SIMRAN – X E
SREEKALA M – X A
ANJALI RATHI – X D
NIHARIKA.G – IX B
TANISHA NANDA KUMAR – X D
MADETI SIRI SAHITHI – X C
SHIVANGI LOYA – IX B
ARUSHI SINGH – IX B
SENSATIONAL SYMPHONIES – GROUP SINGING – 3RD POSITION
KASHIKKA B – IX A
SIDDI SINGH BAGHEL – IX B
KANAK AGARWAL – IX B
P B AARUSHEE – IX B
ANVI S BHAT – IX C
THE GLOBE THEATRE – DRAMA (ENGLISH) – 3RD POSITION
SRIJA SATTI – IX C
SAI SREEKARI B – IX C
MADHURIMA A P – IX B
KOSANAM BHUVANA SRI – IX C
AARSHI MAJUMDAR – IX B
TANISHI ANIZWAL – IX C
RESHMIKA REDDY JANUMPALLLY – IX A
NAKSHATRA SUNKAM – IX C
ELOQUENT DECLAMATION – DECLAMATION (ENGLISH) – 1ST POSITION
SUNISKA CHOUDHURY – IX D
B.Srihari of 6A secured 3rd position in Telangana State Table Tennis Tournament conducted by GSM Academy
B.Srihari of 6A secured 3rd position in Telangana State Table Tennis Tournament conducted by Little Flower School -Uppal
Global Kids Achievers Awards 2022
Proud Awardee India under category Innovation
NCVishalini
Delhi School of Excellence Attapur proudly celebrates October 15, the Global Handwashing Day with NCVishalini – The Youngest Patent holder and Pradhan Mantri Bal Puruskar Awardee who has now been chosen as the Brand Ambassador of Unilever and the Chief Education Officer of Handwashing in partnership with Lifebuoy. We are extremely proud of this prodigy of ours.